EĞİTMENLER / Şerif Bozkurt

Şerif Bozkurt

Eğitmen - Oyunculuk

Şerif Bozkurt 01.03.1979 İzmir doğumludur.

     İlk, orta ve lise eğitimini İzmir'de , lisans eğitimini de Ankara'da,  Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Oyunculuk bölümünde tamamlamıştır.

     Oyunculuk eğitimini tamamladıktan sonra İzmir'e dönmüş, 3 yıl İzmir Devlet Tiyatrosu'nda çalışmıştır. Bu süre içerisinde İzmir Çocuk Tiyatrosu'nda oyunculuk , TRT Televizyonu, Radyosu ve özel radyolarda seslendirme ve radyo tiyatrosu yapmıştır. Ayrıca, o dönem İzmir'de çekilen dizilerde kamera önü  oyunculuk hayatına başlamıştır.

    İlk kamera deneyimini Kurşun Yarası dizisiyle yaşadıktan sonra, Kırık Kanatlar dizisiyle yoluna yardımcı oyuncu olarak devam etmiştir. Issız Adam filminden sonra ana cast olarak çalışmaya başlamıştır.

    Hem tiyatro hem de kamera önü oyunculuk kariyerine, 2006 yılında geldiği İstanbul'da devam eden Şerif Bozkurt oyunculuk eğitimenliğinin yanı sıra, 7 yıl Salsa ve Sosyal Latin dansları alanında eğitmenlik yapmıştır. Marshall arts konusunda da kendini geliştirmiş, hatta Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinin oyuncularına ilk kılıç eğitimleri konusunda yardımcı olmuştur.

<< Geri Dön