EĞİTMENLER / Onur Narin

Onur Narin

Eğitmen - Oyunculuk

ONUR NARİN EĞİTMEN- OYUNCULUK

13 Nisan 1988'de dünyaya gelen Onur, ailesinin müzik sevgisi sayesinde doğduğu andan itibaren müzikle ilgilendi. 9 yaşında klasik gitara başladı fakat içinde elektrik gitar ve rock müzik sevdası olduğundan, 6 ay kadar sonra sıkılıp bıraktı. 11'inin başlarında, elektrik gitar çalışmaya başlamasıyla gitar ve müzik ayrılmaz bir parçası oldu.

İlk grubunu 2002 yılında kurmuştur. 2003 baharında henüz 15 yaşının başlarında ilk heavy metal konseri deneyimini bu grupla yaşamıştır. Lise yıllarında çıktığı birçok konserin yanı sıra, KEAL Fest ve KASDAV liseler arası müzik yarışmasına da iki kez katılmıştır.

2008-2009 arası çalıştığı The Cook, kurucusu olduğu ilk profesyonel grup olma özelliğini taşır ve bir senelik kısa ömrüne rağmen, 12 ay boyunca her hafta düzenli sahne alma başarısını göstermiştir. Bu tecrübe aynı zamanda profesyonel sahne hayatına girişi olmuştur.

Bir çok grup ve isimle gerek sahne gerek prodüksiyon aşamasında çalışan Onur, gitaristliğin yanı sıra film ve reklam müzikleri de yapmaktadır. Mehmet Kemal Dedeman'ın hayatını anlatan belgesel filminin ve Hollanda'da gerçekleşen StrangerFestival film yarışmasında oldukça beğenilen "Messenger" kısa filminin müziğini yapmıştır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Müzik Teknolojileri bölümü mezunu olan Onur Narin aynı zamanda birçok grubun prodüksiyonunu yapmış bir ses mühendisidir. 2012 yılında Stüdyo AYI'yı açarak prodüksiyon alanında hizmet vermeye başlamıştır.

Onur Narin şu an kendi stüdyosu Stüdyo AYI'da ve MEB onaylı Cadde Sanat Merkezi'nde gitar eğitimi vermeye devam ediyor. Bunun yanında birçok grupla da çalan Onur, şu sıralar kendi heavy metal grubu Ronnin'in albümü üzerinde çalışmakta ve YTÜ Müzik ve Sahne Sanatları dalında yüksek lisansına devam etmektedir.

 

<< Geri Dön